Narzędzia do nauki języków online

5 przydatnych narzędzi językowych

Nauka języka angielskiego nie jest łatwa, dlatego istnieje ogromny rynek narzędzi i aplikacji, które mogą ci w tym pomóc. Niektóre z nich są naprawdę pomocne i pomagają przyspieszyć naukę angielskiego. W tym wpispie daję ci listę kilka narzędzie do samodzielnego praktykowania angielskiego w domu.

Niezależnie czy uczęszczasz na kursy językowe czy nie możesz z powodzeniem wieczorami dodatkowo uczyć się angielskiego lub innego języka korzystając z różnych internetowych narzędzi do nauki języków. Niektóre są płatne, inne darmowe.

Duolingo

Duolingo ma inne podejście do nauki nowego języka niż tylko zapamiętywanie słów i zwrotów. Duolingo pozwala zasadniczo nauczyć się nowego języka podczas tłumaczenia stron internetowych. Duolingo ma programy do nauki języków i lekcje dla swoich użytkowników, a podczas lekcji będziesz tłumaczyć w Internecie podczas przeglądania – skutecznie uczysz się czytać i mówić w języku, który Cię interesuje.

Kursy mają strukturę podobną do gier – zdobywasz punkty umiejętności podczas ukończenia lekcji, a jeśli popełniasz błędy, tracisz życie. Jeśli stracisz zbyt wiele, musisz ponownie wziąć lekcję.

Jedną z najfajniejszych funkcji Duolingo jest to, że sprawdza postęp w miarę postępów. Uczy się, gdzie popełniasz błędy i z którymi typami problemów masz problemy.

Livemocha

Livemocha to niezwykle wszechstronna społeczność i program do nauki języków, wypełniona rodzimymi użytkownikami (ponad 12 milionów osób z blisko 200 krajów) i oferująca nauczanie w ponad 38 językach. Portal został założony w 2007 roku, a duża część jego zawartości jest całkowicie darmowa. Podejście to jest prawie w całości oparte na Internecie, z lekcjami na żywo, rozmowami z native speakerem, filmami instruktażowymi i innymi dostępnymi na twoim komputerze. Możesz nawet uzyskać korepetycje dzięki Livemocha.

Urok Livemocha polega na tym, że zachęca do korzystania z Internetu w języku, którego chcesz się uczyć. Serwis wykorzystuje również moc mediów społecznościowych, aby pomóc Ci również nauczyć się języka docelowego. Uczysz się od rodzimych użytkowników języka, jest oceniany przez innych uczniów, którzy biegle posługują się językiem, którego chcesz się uczyć, i możesz oddać tyle, ile dostaniesz.

Lyrics Training

Lyrics Training to platforma, gdzie będziesz mógł się uczyć języka z klipami muzycznymi. Lyrics Training to nauką języka z muzyką w stylu karaoke.
Wybierz język, wybierz teledysk i wybierz poziom od początkującego do eksperta: od tego momentu rozpoczyna się gra, a w zależności od wybranego poziomu będziesz musiał wypełnić dowolne miejsce, od kilku słów kluczowych do każdego słowa podczas śpiewania.

Anki

Anki, to program z fiszkami elektronicznymi, który istnieje już od 2006 roku. Jest to program którego, jego celem jest zapamiętywanie. Wyświetli słowo, zwrot, wyrażenie, obraz, a nawet odtworzy dźwięk, a następnie dostaniesz do to do zapamiętania. Anki świetnie nadaje się do nauki języków, ale przydaje się również do studiowania równań, diagramów, imion i twarzy itp. – jego siła polega na tym, że możesz załadować go niestandardowymi zestawami kart w zależności od tego, co chcesz zapamiętać. W aplikacji dostępnych jest mnóstwo udostępnionych kart, które można pobrać i od razu zacząć zapamiętywać.

Moja porada jest taka, żebyś nie zapamiętywał oderwanych z kontekstu pojedynczych słówek. Zapamiętuj raczej całą zdania i wyrażenia.

Memrise

Memrise to platforma językowa, która wykorzystuje w nauce system powtórek przez wyświetlanie fiszkek elektronicznych, aby zwiększyć tempo nauki. Ponadto memrise oferuje treści generowane przez użytkowników na wiele różnych tematów. Memrise ma oficjalnie kursy w 16 językach i ich kombinacjach. Aplikacja ma ponad 35 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Powtarzane interwałowe jest techniką uczenia się opartą na dowodach naukowych, która obejmuje zwiększenie odstępów czasu między kolejnymi przeglądami wcześniej nauczonego materiału. Wykazano, że stosowanie powtarzania z odstępem zwiększa tempo zapamiętywania.

Add Comment

Click here to post a comment

This website is using cookies to improve the user-friendliness. You agree by using the website further.

Privacy policy

Chcesz mówić po angielsku: pobierz ebook "Mów Po Angielsku"