BBC jako źródło nauki angielskiego

Nauka angielskiego z BBC

BBC jest fantastycznym źródłem materiałów do nauki angielskiego. Możesz oglądać video, czytać transkrypty (linki pod każdym video), pobierać na dysk materiały z kursu w postaci plików audio mp3 lub teksty. Możesz również ćwiczyć rozwiązując różne ćwiczenia.

W tym wpisie dają ci szybkie linki do sekcji do nauki angielskiego z BBC oraz linki do programów informacyjnych (dla bardziej zaawansowanych osób w angielskim)

BBC zapewni tobie codzienny kontakt z językiem angielskim. Będziesz się uczył angielskiego z kontekstu ciekawych bieżących informacji ze świata i ciekawostek.

Nauka angielskiego z BBC

BBC Learning English

Nauka angielskiego z BBC trwa od 1943 roku. Wersja online posiada wiele materiałów do nauki angielskiego. Masz do dyspozycji kurs na różnych poziomach zaawansowania. Są również ćwiczenia gramatyczne, słownictwo, wymowa po angielsku, informacje po angielsku oraz angielski biznesowy. Strona posiada również działy dla nauczycieli oraz dzieci.

The English We Speak

W tych podcastach uczysz się różnych zwrotów i idiomów z serwisu informacyjnego BBC World News.
Podcasty są publikowane tygodniowo i każdy trwa 3-4 minuty. Podcasty są w szybkości nieco wolniejszej od normalne. Format zazwyczaj w postaci dwóch prezenterów prowadzących konwersacje. Dodatkowo efekty dźwiękowe symulujące różne lokacje.

6 Minute English

Ucz się i praktykuj codzienny angielski z tymi podcastami. Tygodniowo w każdy czwartek otrzymasz instrukcje jak coś powiedzieć lub zrobić po angielsku. Programy trwają zazwyczaj 6 minut.

Bussiness English

Podcasty do nauki angielskiego BBC pomocne w pracy i biznesie.

BBC Business Daily – podcast biznesowy BBC
BBC English at Work – angielski używany w pracy biurowej.

Archiwalne podcasty BBC do nauki angielskiego

Te podcasty BBC są już archiwalne, ale ciągle dostępne i możesz je wykorzystać do nauki angielskiego.

Ask about English – odpowiedzi na pytania z różnych aspektów angielskiego.
Grammar Challenge – nauka różnych zagadnien gramatycznych.
Express English – odpowiedzi na krótkie pytania Londończyków.
Words in the news – angielskie słownictwo na podstawie nowych newsów informacyjnych.
News English Extra – zwroty i słówka angielskie pojawiające się w angielskich programach informacyjnych.
Keep your English up-to-date – nauka słówek, które ostatnio weszły do języka angielskiego.
How to… – podcast ze sposobami jak robić wiele różnych rzeczy po angielsku

Serwisy informacyjne BBC.

BBC News

BBC News dostarcza informacji ze świata i UK. Ten departament BBC jest największą na świecie organizacją informacyjną dostarczającą 120 godzin informacji radiowych i telewizyjnych dziennie oraz online.

BBC One Minute World News

Polecam ten serwis szczególnie do nauki na średnio-zaawansowanym poziomie.
Ten serwis zawiera 1-minutowe podsumowania informacyjne z BBC News.
Zacznij słuchać takie skróty codziennie, a zobaczysz jak wzrośnie twoje rozumienie ze słuchu. Skróty informacyjne zawierają również napisy po angielsku. Możesz słuchać i czytać jednocześnie wiele razy.

BBC oferuje także bardzo ciekawe materiały z innych dziedzin. Znajdziesz portale z informacjami jak:

BBC Future – tutaj znajdziesz historie na wiele tematów, które dotyczą przyszłości: psychologia, jedzenie, klimat, zdrowie, trendy towarzyskie, technologia i dużo więcej.

BBC Science – audycje dla zainteresowanych nauką i najnowszymi technologiami

BBC Culture – połączenie video, obrazów i artykułów na temat sztuki, literatury, filmów, książek. Ta dedykowana sekcja BBC da ci poglądy w obszarze światowej kultury.

BBC History – portal dla miłośników historii

BBC Earth – portal o urodzie świata w charakterze subskrypcji. Zastąpił wcześniejsze BBC Knowledge, BBC HD, BBC Entertainment.

BBC to także, a może przede wszystkim, radio.

BBC Radio 1 – pierwsze z dwóch flagowych stacji radiowych BBC. Specjalizuje się muzyce nowoczesnej. Wieczory dostarczają alternatywne gatunki muzyki zawierające muzykę elektronicznę, hip hop, dance i indie.

BBC Radio 2 – to jedno z flagowych stacji radiowych BBC i najbardziej popularne w UK z 15 milionami słuchaczy tygodniowo.

BBC Radio 3 – odrobinka kultury, czyli angielska „Trójka”, adresowana przede wszystkim do miłośników tzw. kultury wysokiej. Prezentuje muzykę poważną, jazz, muzykę świata. Wszystko z ciekawym komentarzem.

BBC Radio 4 – znajdziecie tu audycje informacyjne, publicystyczne i dokumentalne, a także słuchowiska, a wśród nich lubianą niezmiennie od lat rodzinę The Archers .

BBC Radio 5 – stacja radiowa, która dostarcza głównie informacji sportowych, dyskusji. Radio relacjonuje wydarzenia sportowe w UK.

BBC Radio 6 Music – stacja radiowa dostępna tylko cyfrowo: DAB Radio, Internet i cyfrową telewizją.

Add Comment

Click here to post a comment

This website is using cookies to improve the user-friendliness. You agree by using the website further.

Privacy policy

Chcesz mówić po angielsku: pobierz ebook "Mów Po Angielsku"