Nauka angielskiego z Internetu

7 sposobów na wykorzystanie Internetu w nauce języków obcych

Obecnie używamy Internetu prawie codziennie. Czemu nie wykorzystać tego do nauki angielskiego lub innych języków?

Dlaczego uczyć się języków z Internetu?

1. Możesz się uczyć wszędzie i o każdej porze.

Prawdopodobnie jesteś zajętą osobą i nie masz czasu na dojazdy do szkół językowych. Ucząc się z Internetu możesz wybrać odpowiednią dla siebie porę – poranki, wieczory, weekendy.

2. Oszczędzasz czas na dojazdach.

Nie tracisz również czasu na dojazdy. Pomyśl ile czasu trzeba stracić, żeby przebrnąć przez miasto, żeby dostać się do szkoły językowej.

3. Spersonalizowane zajęcia.

Możesz dowolnie wybrać to co chcesz obecnie ćwiczyć. Możesz chcesz ćwiczyć mówienie, pisanie, rozumienie ze słuchu, czytanie? Znajdziesz do tego dużo sposobności w Internecie.

4. Komfort

Możesz relaksować się na kanapie z laptopem na stole i możesz robić ćwiczenia jakie chcesz.

5. Szybka korekcja

Jeżeli wybierzesz interaktywne ćwiczenia lub personalnego nauczyciela online to tak jakbyś miał do dyspozycji prywatnego nauczyciela. Na zajęciach językowych byłoby to może 10% czasu uwagi jaki mógłbyś dostać.

W ćwiczeniach interaktywnych od razu dostajesz jaki błąd zrobiłeś. Nauczyciel online również od razu pomoże ci poprawić błędy.

6. Oszczędzasz pieniądze.

Szkoły językowe są oczywiście dosyć drogie. Prywatni nauczyciele pobierają jeszcze więcej za godzinę lekcyjną. Z Internetem oszczędzasz dużo.

7. Duża elastyczność czasowa.

45 minut? 2 godziny? Dwa razy w tygodniu? Indywidualnie czy w małych grupach? Tak wyglądają zajęcia w typowych szkołach.

W Internecie to jest na prawdę elastyczne i możesz nawet spędzić cały dzień na wykonywaniu ćwiczeń interaktywnych.

8. Ekscytująca technologia.

Co jest bardziej interesujące? Podręcznik szkolny czy zajęcia z filmami na Youtube, podcastami, zdjęciami, świeżymi informacjami ze świata? Internet daje tutaj dużo możliwości, żeby było ciekawiej.

7 sposobów na wykorzystanie Internetu w nauce języków obcych.

“Zanurzenie” w języku bez wyjeżdżania do innych krajów

Pierwsza wspaniała możliwość jaką przyniósł Internet w nauce języków to sposobność osłuchania się z językiem. Nie musisz wyjeżdżać do innych krajów, żeby mieć możliwość posłuchania różnych akcentów i wypowiedzi na różne tematy.

Masz teraz możliwość stworzenia sobie środowiska np. anglojęzycznego w swoim domu. Na Youtube możesz zapisać listę tematycznych filmów, które cię interesują i oglądać je w kółko. Możesz nawet słuchać w tle robiąc inne rzeczy.

Udział w kursach online

Zasoby lokalne są zawsze ograniczone i przychodzi czas, kiedy zdamy sobie sprawę, że potrzebujemy czegoś więcej. Nie zawsze masz czas na zapisanie się do szkoły językowej. Dojazdy zabierają dużo czasu i nie masz już siły po pracy iść jeszcze do szkoły językowej.

Wtedy możemy skorzystać z Internetu i zapisać się bezpłatne lub płatne kursy online.

Co w ten sposób możesz uzyskać?

Duży wybór materiałów do ćwiczeń w formie interaktywnej.
Zyskujesz czas stracony na dojazdach do szkół językowych.
Dostęp do native speakerów.

Kursy online są świetne! Odmienił życie wielu, którzy nie byli w stanie finansowo ani fizycznie uczęszczać na zajęcia.

Oglądanie Youtube

Youtube ma ogromny potencjał w nauce języka angielskiego i nie tylko. Filmy na wszelkie tematy, nawet stricte wyjaśniające zawiłości językowe. Jest cała masa filmów instruktażowych od takich “jak nauczyć się angielskiego” po filmy ” kiedy używamy “who and whom”.

Są również filmy z nagraniami zwrotów po angielsku, piosenki karaoke gdzie możesz poznać słowa ulubionych piosenek ze słowami.

Z Youtube możesz poznawać różne obyczaje i kultury innych krajów. Wszak język to nie tylko słowa.
Możesz słuchać języka w jego naturalnym wydaniu, a nie sztucznym szkolnym.

Na bieżąco z informacjami

W Internecie możesz śledzić różne kanały informacyjne i na bieżąco być z tym co się dzieje na świecie. We wpisie “Nauka angielskiego z BBC” możesz wybrać dla siebie kanały informacyjne, które cię interesują od pełnych wiadomości po skróty informacyjne jak BBC One Minut World News.

Jak się uczyć angielskiego lub innego języka z serwisami informacyjnymi?
-przesłuchaj informacji. Pierwsze słuchania służą zrozumieniu informacji. Dobrze do tego wybrać wyżej wymieniony serwis BBC One Minut World News, ponieważ posiada on również tranksrypcje. Może równocześnie czytać oglądają i słuchają wydarzenia.

– czytaj na głos artykuły. Ćwiczysz swoją wymowę i mówienie.
-buduj tematyczne słownictwo słuchając tych samych informacji na różnych kanałach informacyjnych. To zapewnia zawsze trochę inne spojrzenie na to samo wydarzenie i użycie trochę innych słów i wyrażeń.

Dołączenie do forów dyskusyjnych lub social media

Dołącz do forum dyskusyjnego na wybrany przez ciebie temat. To mogą być gry komputerowe, filmy, muzyka, podróże, gotowanie, moda.

Na początku nawet nie musisz się udzielać, ale już samo czytanie wystawi cię na czytanie prawdziwych wypowiedzi w języku angielskim.

Poznasz sposoby wypowiadanie się pisemnie. Komentarze są zazwyczaj tak pisane jak się mówi.

Obecnie social media zdominowały fora dyskusyjne, dlatego możesz udzielać się na social mediach. Po prostu więcej czasu spędzaj na angielskich kanałach, niż polskich. Odniesiesz dzięki temu dużo korzyści.

1 Comment

Click here to post a comment

  • Oglądanie filmów dokumentalnych na BBC World kiedyś u mnie świetnie sprawdzało się. Wciągający materiał oraz wolno i wyraźnie wypowiadane tam kwestie w stosunku do innych kanałów anglojęzycznych ułatwiają zrozumienie sensu i osłuchanie się z językiem angielskim. W głowie robisz sobie najpierw tłumaczenia zdań na polski, aż w końcu zaczynasz łapać się na tym, że już myślisz po angielsku i nie musisz sobie niczego tłumaczyć. Jeśli znasz 90 procent wypowiadanych słów, brakujących 10 procent powinieneś / powinnaś swobodnie wydedukować z kontekstu. Nauka przychodzi wówczas sama, intuicyjnie.

This website is using cookies to improve the user-friendliness. You agree by using the website further.

Privacy policy

Chcesz mówić po angielsku: pobierz ebook "Mów Po Angielsku"