Skuteczna nauka włoskiego – Taniec z błędami – James Błąd – Część 15
dostępne języki: pl

Kiedy mieszkałem we Włoszech, De Bello – moje nazwisko często było zamieniane na: Lo Bello, Di Bella, Di Bello, Dal Bello itp.

Lo Bello to sławny włoski sędzia serii A. Mali piłkarze grający we włoskiej kategorii pulcini czyli „orlik”, nie mogli się nadziwić kiedy na ich meczach zamiast znanego sędziego, pojawiał się szesnasto letni De Bello (zob. zdjęcia).

Salvatore arbitro 🙂

Dla Polaków wymowa mojego nazwiska nie jest problemem. Zdarza sie natomiast, że imię Salvatore zamienia się nagle na Salwador, Salwi, Salve, Sylwuś ??? :). Nie jest to jedyne imię włoskie, którego wymowa sprawia Polakom kłopot.

Czy ktoś z Was śledzi popularny program „Dancing with the Stars – Taniec z gwiazdami”? Dla tych, którzy nie oglądali tegorocznej edycji podaję, że wygrała aktorka Agnieszka Sienkiewicz z jej partnerem tanecznym – Włochem Stefano Terrazzino. Problem polega na tym, że wymowa imienia Stefano jest nieprawidłowa. Tutaj linkPoprawna wymowa na dole.

A teraz kolej na Was: czy spotkaliście się z błędną wymową włoskiego imienia np. w relacjach z meczów sportowych, a może w innych sytuacjach? Jeśli tak, to podzielcie się z nami w komentarzu (DODAJ KOMENTARZ).

Pozdrowienia od Waszego Błąda… czyli Salwador… ehm… Salvatore!

Salvatore De Bello

www.dbitalia.pl

Stefano

Komentarze
Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ok
  • Autorzy postów

  • Popular articles

  • Najnowsze komentarze

  • Archives