O naszym blogu

Blog Jednym Słowem poświęcony jest praktycznej nauce języków obcych we współczesnym świecie.

Znajdziecie tu blisko 100 postów, zredagowanych przez naszych autorów w 5 językach: polskim, włoskim, angielskim, francuskim, japońskim …

Piszemy o tym, jak

… przełamywać różne, bardziej lub mniej uświadamiane bariery w nauce języka, w tym tę, która gnębi nas najczęściej, czyli barierę mówienia,

jak uczyć się, by nauka była skuteczna i umożliwiała osiąganie coraz wyższego poziomu językowej biegłości w realnym czasie,

jak uczyć się samodzielnie, kształtując jednocześnie dobre nawyki,

jak dobrze wykorzystać naturalne okoliczności sprzyjające poznawaniu języków obcych: wielojęzyczność w rodzinie, w szkole czy w miejscu pracy,

jak w końcu stać się osobą niezależną w uczeniu się, zdolną do oceny własnych postępów i do kierowania procesem samodzielnej nauki.

Mówimy też o tym, kiedy lepiej nie podejmować językowych zobowiązań ponad siły i możliwości, aby brak oczekiwanych rezultatów nie zniechęcił nas do dalszej nauki.

Wskazujemy, gdzie szukać dobrej jakości źródeł do samodzielnej nauki w wirtualnej rzeczywistości i w realnym świecie, a także gdzie znaleźć klucz do skutecznej nauki, czyli motywację!

Zapraszamy do rozmowy wszystkich zainteresowanych tematyką bloga: nauczycieli, wykładowców, uczniów i studentów, tłumaczy, a także tych, którzy od dzieciństwa przebywają w wielojęzycznym świecie jak i osób, które rozpoczęły naukę języka w dorosłym wieku i zmagają się z nią ze zmiennym szczęściem.

Blog Jednym Słowem nie jest tylko przestrzenią wirtualną. Z wieloma czytelnikami widujemy się podczas jesiennych spacerów MultiKulti, prowadzonych w różnych językach w ramach Festiwalu Powiślenia, a także przy winie i włoskich specjałach, podczas spotkań poświęconych nauce języków obcych.

W lutym 2014 r. blog został finalistą konkursu Blog Roku 2013 w kategorii „Profesjonalne i firmowe”. Konkurs organizuje onet.pl.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o naszym projekcie zajrzyj tutaj. Aby dodać komentarz do wpisu, kliknij ADD COMMENT. A jeżeli chcesz do nas napisać, wybierz zakładkę Napisz do nas .

  • Autorzy postów

  • Popular articles

  • Najnowsze komentarze

  • Archives