O autorach

Autorów bloga łączy podwójne doświadczenie. Każdy z nas jest uczniem i nauczycielem w jednej osobie. Interesują nas współczesne kierunki w edukacji i teorii języka. Mimo że wiele już na ten temat powiedziano, ciągle poszukujemy nowych odpowiedzi na pytanie, jak skutecznie i motywująco uczyć języków obcych, jak inspirować i angażować naszych słuchaczy, jak sprawić, aby nasze zajęcia stały się dla nich początkiem procesu, który będą w stanie samodzielnie podjąć i kontynuować.

Hanna Szulczewska

Od początku lat dziewięćdziesiątych prowadzę kursy językowe dla dorosłych. Moimi słuchaczami są zazwyczaj osoby, którym język obcy jest niezbędny w pracy zawodowej, a także studenci i doktoranci. Jednym z bardziej wymagających był kurs angielskiego dla pracowników włoskiej służby penitencjarnej…

Tego, jak skutecznie i motywująco kształcić innych, uczyłam się w Polsce, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii i uczę się nadal – przede wszystkim od moich słuchaczy, których sama staram się uważnie słuchać.

Jestem absolwentką filologii angielskiej i włoskiej Uniwersytetu Warszawskiego, tłumaczem przysięgłym obu tych języków. Prowadzę firmę szkoleniową i agencję tłumaczeń Puenta.

Salvatore De Bello

salvo-gray

„Z ziemi włoskiej do Polski”

Jestem Włochem i pochodzę z Sycylii. Do Polski przeprowadziłem się w roku 2002 i do dziś mieszkam w Warszawie. Moją pasją jest uczenie mojego języka ojczystego oraz przekazywanie różnorodnych ciekawostek o Italii.

W marcu 2009 zrealizowałem swoje marzenie o utworzeniu firmy zajmującej się prowadzeniem kursów włoskiego, tłumaczeniami i wspieraniem włoskich firm na rynku polskim. Tak powstała DB Italia.

Jak powiedział Robert Korzeniowski, nauka języka obcego to sport długodystansowy. Ja łączę obie dyscypliny, trenując bieganie i uczestnicząc w warszawskich maratonach.

Piotr Dudziński

piotr-gray

Od urodzenia mieszkam w Warszawie. Skończyłem wprawdzie Politechnikę Warszawską, ale mam też duże zainteresowania humanistyczne (od 2 lat jestem absolwentem prawa). Bardzo interesuję się historią sztuki i architekturą, którą uwielbiam fotografować. Już od 20 lat pracuję na etacie – początkowo jako urzędnik państwowy, następnie 4 lata w typowej korporacji, a obecnie jako Office Manager w firmie francuskiej. Czy języki obce są mi potrzebne? Zdecydowanie tak! Trudno mi wyobrazić sobie życie we współczesnym świecie bez znajomości chociażby jednego. Dzięki niej mam dostęp do wiedzy, a także kontakt z całym światem. Mimo że angielskiego uczyłem się już w szkole, w dalszym ciągu raz w tygodniu chodzę na konwersacje. Ze względu na mój ścisły umysł nie mam problemu z gramatyką, gorzej ze “słówkami”. Od dwóch lat uczę się także francuskiego, dzięki czemu zyskałem dostęp do wspaniałej kultury francuskiej. Potrafię już porozumieć się w paryskiej kawiarni czy kupić bilet na dworcu, a także trochę pogadać przy winie…

Olga Świerkot

olga-gray

Ukończyłam romanistykę na UW w zakresie literaturoznawstwa krajów frankofońskich oraz dydaktyki języka francuskiego. Było mi mało, więc zrobiłam dyplom Master 2 na Université Paris 13, gdzie obroniłam pracę o pisarstwie imigrantów haitańskich w Quebeku. Wciąż było mi mało, więc dodałam jeszcze podyplomowe studia dla managerów kultury oraz dyplomację w Europejskiej Akademii Dyplomacji. Od 10 lat zajmuję się nauczaniem języków obcych. Praca  ta jest dla mnie wyzwaniem, bo mam szansę na stworzenie czegoś z niczego; jest przygodą, bo stykam się z bardzo różnymi ludźmi, którzy wnoszą wiele do mojego życia; jest radością, bo lubię przekazywać wiedzę. W latach 2007-2010 współtworzyłam Festiwal Muzyki Kameralnej Kwartesencja. Obecnie pracuję we współpracy międzynarodowej w administracji publicznej. Biegle posługuję się językami francuskim, angielskim i niemieckim. Mówię również po włosku i hiszpańsku.

  • Autorzy postów

  • Popular articles

  • Najnowsze komentarze

  • Archives