Nauka języka obcego to sport długodystansowy – powtarzam te słowa za twórcami Bloga Jednym Słowem, Hanią i Salvatore
dostępne języki: pl

Jak wytrwać w zamiarze i nie poprzestać tylko na początkowym etapie?

Dużo energii, która powinna starczyć nam na długo, wyczerpać się może już na starcie. Kupujemy książki oferujące najlepsze sposoby nauki języków obcych, konktraktujemy super kurs językowy lub indywidualną współpracę z lektorem.

Zadowoleni z tak dobrego początku, zaczynamy skupiać uwagę na kolejnych wyzwaniach i rezultaty, mimo wydatków i dobrych chęci są niewielkie, bo nie odrabiamy prac domowych, bo opuszczamy zajęcia, bo … itd. Jak osiągnąć mistrzostwo – zapytajcie Hanię i Salvatore – sięgnijcie też w wolnej chwili po lekturę “Siła Nawyku” autorstwa Charles’a Duhigg, która może być inspiracją dla mniej wytrwałych.

Książka, przy okazji propagowania metody długodystansowego i skutecznego działania, posługuje się bardzo ciekawymi przykładami z obszaru marketingu. W pamięci zostaje przypadek pasty do zębów Pepsodent (rok 1920), której początkowo nikt nie chciał kupować, a sprzedawcy-pionierzy po prostu bankrutowali. Potencjalni klienci nie mieli nawyku codziennego mycia zębów. Dosyć długo poszukiwano sposobu, aby przekonać klientów do nowego produktu. Pomysły na reklamę, jeden po drugim, okazywały się mało skuteczne. Pomysłodawca wygrywającej kampanii reklamowej, dzięki prostemu, ale skutecznemu rozwiązaniu został krezusem.

Punktem wyjścia stała się Pętla Nawyku, której istotnymi elementami są:

1) wskazówka “masz szary nalot na zębach, którego chcesz się pozbyć”

2) nagroda “hollywoodzki uśmiech i zęby błyszczące jak perły”.

Do pasty trzeba było dodać szczypiącego składnika, który sprawiał, że użytkownik “czyścidełka” CZUŁ efekt umycia zębów Pepsodentem.

Jaką “wskazówkę” i “nagrodę” obierzecie, aby nauka języków obcych była naprawdę skuteczna – wymyślcie sami i stosujcie regularnie swoją Dobrą Pętlę Pozytywnego Nawyku.

Może zadziała wskazówka “w moim zeszycie ze słówkami nie przybyły dziś żadne nowe słowa, idiomy, zwroty”, nagroda “mogę bez poczucia winy zająć się czymś o czym marzę cały dzień”. Ludzie, którzy opierają swoje działania na dobrym nawyku regularnej pracy, a nie na zrywach i impulsach – osiągają więcej.

Długo-Dystansowcy

na start razem z

Krótko-Dystansowcami!!!

Razem osiągniemy Więcej  🙂

Gosia Czubin

www.outplacement-services.pl

Petla Nawyku

Komentarze
Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ok
  • Autorzy postów

  • Popular articles

  • Najnowsze komentarze

  • Archives